Algemeen rookverbod in 2014: véél te laat!

Door Sarah Smeyers op 18 december 2009, over deze onderwerpen: Rookverbod

Gisteren keurde de Kamer een algemeen rookverbod in biercafés vanaf 2014 goed. De eetcafés zullen al vanaf nieuwjaar rookvrij worden gemaakt.

Sarah Smeyers, die in 2008 het wetgevend initiatief nam om heel de horeca rookvrij te maken, laat weten teleurgesteld te zijn over deze oplossing. 

"De biercafés zullen pas vanaf 1 juli 2014 rookvrij moeten zijn. In tussentijd worden de cafébezoekers én cafébazen nog 4,5 jaar langer gedwongen te leven en werken in een uiterst ongezonde omgeving. Blijkbaar is de gezondheid van mensen in biercafés niet van tel voor CD&V en Open Vld. Uiteraard moeten biercafés de tijd krijgen om zich aan te passen, maar nog meer dan vier jaar alles bij het oude laten is toch onverantwoord? Iedereen weet toch wat de gevolgen van (passief) roken op de gezondheid zijn?" 

Om die reden heeft de N-VA-fractie gisteren tegen de nieuwe rookwetgeving gestemd.

Hoe waardevol vond je dit artikel?

Geef hier je persoonlijke score in
De gemiddelde score is