U bent hier
'OCMW legt personeel onwettige uurroosters op'
De vakbonden plannen gerechtelijke stappen tegen het OCMW van Aalst omdat dat nieuwe uurroosters oplegt aan haar personeel zonder dat daar sociaal overleg over was.
De socialistische, liberale en christelijke vakbond hebben een gemeenschappelijk front opgericht en overwegen prikacties. 'Al sinds 2003 heeft het OCMW-bestuur geen arbeidsreglement', zegt Serge Meeuws van de liberale vakbond VSOA. 'Het personeel wordt gedwongen de regels te volgen die door het bestuur worden opgedrongen.
Zo ook nu: de uurroosters werden veranderd zonder dat hier sociale dialoog, die wettelijk verplicht is, aan voorafging. Mensen die bijvoorbeeld woensdagnamiddag mochten thuisblijven, mogen dat plots niet meer.'
'Voor de werking van ons nieuw woonzorgcentrum De Hopperank hebben we veel extra personeelsleden aangeworven', legt OCMW-voorzitter Sarah Smeyers (N-VA) uit. 'Daarom moesten de uurroosters aangepast worden. Voor het gros van de werknemers liggen die uren goed, enkel de vakbondsafgevaardigden hebben het wat minder getroffen. We hebben hier al overleg over gehad, maar mijnheer Meeuws lijkt van geen oplossing te willen weten.'
'Op vlak van dat arbeidsreglement, erken ik het probleem. We werken hieraan', zegt Smeyers.
'Wij werken aan een klacht bij de arbeidsauditeur', aldus nog Meeuws.
Bron: Het Nieuwsblad