Volg mij

  • Facebook
  • Twitter
Home
Sarah Smeyers

Main navigation

  • Home
  • Over Sarah
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Agenda
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Sarah
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Agenda
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Sarah Smeyers

Sarah Smeyers

Vlaams Parlementslid en schepen in Aalst

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • N-VA tegen plannen Milquet om studentenarbeid in te voeren
Lees voor

N-VA tegen plannen Milquet om studentenarbeid in te voeren

Gepubliceerd op zondag 6 juli 2008

"Voorstel Milquet gemaakt op maat van de Waalse en Brusselse arbeidsmarkten"

 

Minister van Werk Milquet heeft plannen om de regelgeving met betrekking tot de studentenarbeid te hervormen. Op dit moment kunnen studenten zowel in het derde kwartaal als in de rest van het jaar telkens 23 dagen werken tegen een voordelig sociaal tarief, waardoor het bruto- en het nettoloon bijna overeenkomen. In de toekomst zouden ze enkel nog in de maanden juli, augustus en september kunnen genieten van de verlaagde sociale bijdragen. In alle andere maanden betalen ze dan het gewone tarief. De minister wil op die manier studentenarbeid beperken tot de zomermaanden.

N-VA-kamerlid Sarah Smeyers verzet zich met klem tegen dit voornemen. Vaak werken studenten immers het hele jaar door 1 dag per week, bijvoorbeeld bij de lokale bakker of slager. Deze jongeren zouden onder het nieuwe systeem sterk benadeeld worden. Ook zouden vele kleine zelfstandigen en horeca-uitbaters problemen krijgen om nog voldoende personeel te vinden. Zij maken op dit moment dankbaar gebruik van studenten voor taken waarvoor amper ‘gewone’ werknemers kunnen gevonden worden.

Van verdringing van andere werknemers door studenten is op de krappe Vlaamse arbeidsmarkt absoluut geen sprake. Het voorstel van Milquet lijkt dan ook eerder gemaakt op maat van de Waalse en Brusselse arbeidsmarkten die nog steeds een enorme werkloosheidsgraad hebben. In Vlaanderen is voor deze hervorming geen draagvlak, noch in de politiek, noch op het terrein. De N-VA pleit dan ook integendeel voor een versoepeling van de reglementering, zodat studenten elk jaar 50 dagen naar keuze kunnen werken tegen een verlaagd tarief. Een dergelijk systeem is in het voordeel van de studenten én van de werkgevers. Hopelijk is de minister bereid om ook met de Vlaamse noden rekening te houden.

Lees hieronder verder
Sarah
Onderwerpen
Varia

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
Sarah

Wat zit er in het gigantische ei op de Grote Markt van Aalst?

20 mei 2024
Lees meer
Sarah

Aalst kan nog hele winter extra gebouw huren voor nachtopvang daklozen

15 januari 2024
Lees meer
Sarah

Al zeker in 5 Oost-Vlaamse steden en gemeenten onderzoek of sociale huurders geen eigendom hebben in het buitenland

8 november 2023
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Twitter

Sarah Smeyers

  • Over Sarah Smeyers
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Wonen
  • Financiën-erfrecht
  • Lokaal sociaal beleid
  • Meer onderwerpen

Stel je vraag

N-VA-fractie Vlaams Parlement
Leuvenseweg 86
1000 Brussel
Tel: 02 552 42 62
sarah.smeyers@n-va.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30